صعود قله شیربادو شاه جهان(طرح سیمرغ)

درجه سختی
آسان
تاریخ
۸ الی ۱۰ فروردین
ساعت
۰۶:۰۰
سرپرست برنامه
علیرضا رشید
مهلت ثبت نام
۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۰
مبلغ برای مهمان
2,850,000 تومان
مبلغ برای عضو
2,650,000 تومان
تلفن تماس
02188690458
برنامه برگزار شده است.
▴ ارتفاع

m

3320

امکان ثبت نام در این برنامه وجود ندارد.

درخواست شما ثبت شد.

برای ثبت درخواست وارد حساب کاربری خود شوید

قله شیرباد و قله شاه جهان
قله شیرباد با ارتفاع۳۳۱۶ متر از سطح دریا ،مرتفع ترین قله رشته کوه بینالود است که در سمت جنوب شرقی مشهد قرار دارد و از نوع کوه های سنگی ریزشی است و آن هم به علت زمستان های بسیار سردش است که سنگ ها دچار انقباض و انبساط شدید شده و متلاشی می شوند.علت نام گذاری این کوه به این نام آن است که در بین دو دشت نیشابور و مشهد قرار گرفته است و به علت شرایط جوی در تمام مدت سال دارای بادهای بسیار تند و سرد می باشد.
قله شاه‌جهان با ارتفاع ۳۰۸۰ متر بلندترین نقطه از رشته کوه آلاداغ بوده که در شهرستان فاروج و در استان خراسان شمالی واقع شده است. این کوه به علت وسعت زیاد در سه شهرستان خراسان شمالی گسترده شده‌است. قله شاه جهان از شمال شرق و شرق به شهرستان فاروج، از شمال و شمال غربصعو به شهرستان شیروان ، از جنوب و غرب به شهرستان اسفراین منتهی می گردد. اما بیشتر حوضه شاه جهان در فاروج قرار دارد. در شمال شاه جهان روستاهای بلقان، اسطخری و امیرانلوی شیروان قرار دارد. در جنوب کوه روستای جهان، نوده بام، در، اسفراین قرار دارد، در شرق روستای تبریان و مگچی فاروج قرار دارد، از غرب به النگ زار بسیار زیبا و وسیع دشت میدان جیک وصل است و در انتهای غربی میدان جیک قله کرکزای قرار دارد. مسیر صعود به قله از روستای نوده بام اسفراین شروع و با حدود ده ساعت پیاده‌روی به پایان خواهد رسید.


مدارک مورد نیاز
آپلود تصویر کارت ملی
آپلود تصویر بیمه ورزشی با تاریخ اعتبار اعتبار سنجی
آپلود تصویر گواهی صحت سلامت از پزشک عمومی با درج بلامانع بودن فعالیت ورزشی(تحویل در روز برنامه)
پس از ثبت نام ، مدارک اعلام شده را در ویرایش پروفایل شخصی آپلود کنید
خدمات سفر
✅ترانسفر تهران به مشهد و بالعکس
✅اقامت در خانه محلی

✅هماهنگی با هیات استان مقصد و دریافت مجوز

✅مربی رسمی فدراسیون کوهنوردی ایران
حکم صعود و تایید پروژه سیمرغ از طرف باشگاه

تذکرات خیلی مهم :
داشتن توان جسمی ، روحی و تجهیزات مناسب الزامی است.

لوازم مورد نیاز
کفش کوهنوردی، لوازم بهداشتی شخصی، پوشاک کوهنوردی، چراغ پیشانی و باطری اضافه، قمقه آب و فلاسک چای، گاز خوراک پزی، قاشق ، چنگال ، چاقو ، لیوان، وعده های غذایی، تنقلات و میوه، آب آشامیدنی، عینک ، کلاه، ضد آفتاب و داروهای شخصی، دوربین، کارت ملی، دفترچه بیمه، کیسه بار یا کوله برای حمل وسایل شخصی، کوله کوهنوردی برای روز صعود